piątek, 6 kwietnia 2018

Festiwal Gier Planszowych

Wiosenna edycja Festiwalu Gier Planszowych, która odbędzie się w dwóch turach w Centrum Handlowym Port Łódź 6-7 kwietnia (piątek-sobota) oraz w Manufakturze Łódzkiej
13-14 kwietnia (piątek-sobota) to ukłon w stronę graczy oraz okazja, aby przetestować nowe tytuły. Na wydarzenie zaprasza Empik. 
 
Planszówki to już nie tylko rzucanie kośćmi i przesuwanie pionków po planszy, ale rozbudowane oraz doskonale skonstruowane gry towarzyskie i strategiczne. Twórcy bestsellerowych gier prześcigają się w pomysłach na mechanikę rozgrywki oraz nietuzinkowe zadania dla graczy.
Gry od zawsze stanowiły element kultury. Gry planszowe nie tylko ćwiczą umysł i uwalniają emocje, ale oprócz zabawy bardzo silnie określają sposób działania w życiu. Nawet najprostsza gra czyni z graczy poważnych strategów. Festiwal Gier Planszowych będzie doskonałą okazją, aby przenieść się do fascynującego świata gier, wejść w nieznane role oraz skoncentrować się na emocjonującej rozgrywce. Wielkie święto graczy wypełnią spotkania z wydawcami i twórcami, prezentującymi produkty absolutnie dla każdego. 

Organizatorzy wraz z wydawcami gier spotkają się z fanami w Centrum Handlowym Port Łódź (Trefl, Egmont, Hasbro, Rebel, Nasza Księgarnia, Tactic, Portal Games) i na terenie Manufaktury Łódzkiej (Trefl, Egmont, Hasbro, Hippocampus, TM Toys, Granna, Nasza Księgarnia, Tactic, Portal Games). Na planszówkowiczów czekają liczne atrakcje oraz rabaty na wybrane pozycje. Festiwal, poza Łodzią, zagości aż w 9 polskich miastach. Święto miłośników gier będzie nie tylko szansą na sprawdzenie umiejętności graczy, ale też okazją do wzięcia udziału w cyklu warsztatów.

  • 6 - 7 kwietnia, godz. 14:00-20:00/12:00-18:00 Port Łódź, Łódź, ul. Pabianicka 245; 
  •  13 - 14 kwietnia, godz.14:00-20:00/12:00-18:00 Manufaktura, Łódź, ul. Drewnowska 58.